(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2018-01-28 18:06

teścia

(Nr 2328624)
teścia

Dystans: 1939.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma transportowa przewożąca podróżnych powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza terytorium Polski) – licencję na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu pasażerów

    Koszt przewozu osób uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, a także od ilości pasażerów oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Przewoźnikowi w wyczerpującej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy na temat ilości walizek lub plecaków jak również pozostałych transportowanych rzeczy – należy przekazać informację o szczegółowej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, kiedy nie znasz szczegółowych informacji o bagażu, oszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że podane przez Ciebie parametry są przybliżone.

    Wyznaczając kurs podróży warto napisać szczegółowe adresy – w przypadku, gdy kilkoro pasażerów odbywa swoją podróż do różnego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym przewoźnikowi wcześniej, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować drogę podróży.

    Na przykład, za transport pasażera wraz z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 PLN. Za przewóz pasażerki wraz z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin kosztował 550 PLN. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny