Tesla Model 3 (Nr 7663871)

Tesla Model 3
Waga
Sztuk
Tesla Model 3 1 Gen. (2017 - 2020) Sedan
Długość
469 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1670 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1670 kg
Dystans
1087 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Florencja

Od 27 cze 2021 do 28 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.