Tesla Model X (Nr 7613905)

Tesla Model X
Waga
Sztuk
Tesla Model X 1 Gen. (2015 - 2020) Crossover
Długość
503 cm
Szerokość
227 cm
Wysokość
168 cm
ok.
2390 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2390 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, Nyc

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Od 25 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.