(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

tesla s (Nr 4790860)

tesla s

Marka i model:

tesla s70

Waga w kg (łączna):

970.00

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2930.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Longford

Od 7 wrz 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, San Ġiljan

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.