textil, escultura y pintura x 35 (Nr 7643943)

textil, escultura y pintura x 35
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
textil, escultura y pintura
50 x 50 x 50 cm
1 kg
35
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
35 kg
Dystans
4212 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kolorado, Denver

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa problemem, któremu wypada przeznaczyć dużo uwagi, ze względu na fakt, że są to z reguły rzeczy o znacznej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Żeby znaleźć ten typ transportu w portalu Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przeświadczenie, iż paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, aby firma transportowa zabezpieczyła płótno lub posąg, umieść taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Kiedy chcesz sam spakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o paru znaczących wytycznych. Folia stretch będzie perfekcyjna do ochronienia z zewnątrz przedmiotu przed zarysowaniami. Jeśli zawijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może przylegać do farby, można przedtem owinąć dzieło w inną, lekką powłokę, np. w prześcieradło. Jeżeli chcesz przetransportować rzecz w pudełku czy skrzyni, obowiązkowo wypełnij puste przestrzenie między rzeźbą a ściankami pudła. Świetnym pomysłem jest do tego użyć specjalne styropiany albo syntetyczne wypełniacze, często nadadzą się również, pomięte kawałki makulatury, np. magazynów. Ważne jest, żeby pudło było tylko nieznacznie większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się wewnątrz paczki.

            Cena przewozu obrazu często zdarza się, że jest zdumiewająco niska. Przeprowadzony w giełdzie transportowej Clicktrans transport sporego malowidła na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za jedyne 100 zł.