(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TGB Blade 525SE (Nr 8044955)

TGB Blade 525SE
Waga
Sztuk
TGB Blade 525SE
Długość
229 cm
332 kg
1
Łączna waga:
332 kg
Dystans
1882 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Vinay

Od 20 wrz 2021 do 22 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 20 wrz 2021 do 22 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.