(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-23 23:54

Tgb quad

(Nr 2314916)
Tgb quad

Marka i model:

Tgb target

Waga w kg (łączna):

280.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 563.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bartoszyce, 11-200, Polska

Od 24 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Radomyśl Wielki, 39-310, Polska

Od 24 sty 2018 do 1 lut 2018