(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

thiumph speed triple (Nr 4644412)

Marka i model:

triumph speed triple

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 573.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 12 sie 2019 do 13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 14 sie 2019 do 15 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.