(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tiger 800 (Nr 6070248)

Tiger 800

Marka i model:

Triumph Tiger 800

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 64.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Alcarràs

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Bujaraloz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.