(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tiny House (Nr 5039378)

Długość [m]:

6.2

Szerokość [m]:

2.55

Wysokość [m]:

3.92

Waga w kg (łączna):

3500.00

Dystans: 1292.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Od 12 wrz 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Breda

17 paź 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” znajduje się wiele różnych łajb pływających. Rozpoczynając od małych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: jachty. Przy przewozie łodzi motorowych, zwłaszcza tych mających większe gabaryty, zasadniczą kwestią jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi wiedzieć czy transport przewyższy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca musi mieć w busie narzędzie typu: viaBox.

W trakcie transportu łodzi - pomijając jej typ - wskazane jest zabrać jak największą liczbę rzeczy luźnych, a te których nie można usunąć przymocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Warto mieć wiedzę, że elementy luźne mogą zniszczyć łódkę w pewnym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu przede wszystkim zależy od ciężaru, gabarytów jak i odcinka do pokonania. W przypadku, kiedy osobiście nie jesteśmy w stanie przetransportować łajbę, rekomendujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ofertę, a w parę sekund wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport i zaprezentują swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu ma się dostęp do dużej liczby ofert rozmaitych firm transportowych. Czym staranniej jest nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego transportu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w zakresie od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Koszt motorówki przeciętnego rozmiaru, zwykle zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena sporego jachtu - to najczęściej widełki 2,5-3 zł/km.