(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TM Enduro 125 (Nr 5530191)

Marka i model:

TM Enduro 125

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1693.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sardynia, Cagliari

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Chemnitz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.