(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

tokarka stolowa (Nr 6011161)

Długość [m]:

1.3

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 935.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Imst

Od 21 kwi 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Siemianowice Śląskie

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który musi odpowiednio ochronić urządzenie, żeby ustrzec się zniszczeń, zadrapań oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz maszyn i sprzętu wymienia się: spawarki, wyważarki, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń i sprzętu jest uzależniona głównie od wymiarów jak i ciężaru maszyny, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do obszaru wyładunku. Nierzadko przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania stosownych certyfikatów oraz profesjonalnej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W Polsce średnia cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z kosztem około 1,02 zł/km.

Koszt transportu maszyn i sprzętu na obczyznę

Głównymi kierunkami w zagranicznym transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Śr. koszt transportu urządzeń i sprzętu na jeden km na trasie nasz kraj – Wielka Brytania kosztuje 0,70 PLN. Orientacyjnie np., przewóz spawarki do Anglii będzie kosztował blisko 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za transport maszyn wydamy prawie 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka zapłacimy prawie 1,18 zł/km, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.