(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-01-29 14:22

Torba podróżna

(Nr 2331620)
Torba podróżna

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Pełna torba podróżna

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2511.00 km

Transport sprzętu AGD

    Koszt transportu różnych towarów bywa uzależniony od rozmiaru ładunku, daty przewozu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

    Przewóz towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

    Palety - stanowią podstawę, na której umieszcza się niewielkie przedmioty lub opakowania. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich często transportuje się meble, szkło, artykuły budowlane (na przykład terakota, kamień itd.), okna czy materiały chemiczne.

    Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który musi być przewożony pojazdem ciężarowym i zapełnia jedynie fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

    Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Do takiego rodzaju transportu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

    Pojemniki metalowe – Transport pewnych ładunków wymaga użycia kontenera – głównie w przypadku transportu ładunków w postaci płynu oraz towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również przewozić drobnicę w opakowaniach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

    Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

    Pozostałe towary – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu rusztowania czy transportu okien.

Adres i termin nadania

Tromsø, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Białogard, 78-200, Polska

Termin elastyczny