(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-10-25 10:14

Towar luzem na 12 miejsc paletowych

(Nr 2113221)
Towar luzem na 12 miejsc paletowych

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

125

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 837.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. i inne samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i gabaryty. Należy także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Istotna bywa także informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy na przykład załadunek i rozładunek. Ważnym elementem może być również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70173, Niemcy

27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Nysa, Polska

Od 27 paź 2017 do 30 paź 2017