Toyot Landcruiser (Nr 5918352)

Toyot Landcruiser

Marka i model:

Toyota Landcrusier

Waga w kg (łączna):

30000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 1 cze 2020 do 12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bogota, Bogota

Od 10 sie 2020 do 17 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.