(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota (Nr 4206217)

Toyota

Marka i model:

Toyota CH-R

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1529.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Lentate Sul Seveso

Od 11 kwi 2019 do 18 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Otwock Mały

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.