(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota (Nr 4676040)

Toyota

Marka i model:

Toyota Rav4

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11090.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.