(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota (Nr 4719644)

Marka i model:

toyota bj40

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1225.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Parchim

Od 25 wrz 2019 do 26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Gloucestershire, Gloucester

Od 25 wrz 2019 do 30 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.