(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota (Nr 4943546)

Toyota

Marka i model:

Prius

Waga w kg (łączna):

1325.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 602.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Wexford, Wexford

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Maidstone

Od 1 paź 2019 do 2 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.