(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota (Nr 5295646)

toyota

Marka i model:

toyoya yaris

Waga w kg (łączna):

5000

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2348.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 gru 2019 do 12 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.