(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota (Nr 5662783)

Toyota

Marka i model:

toyota hilux

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5216.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

20 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.