(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota 4runner (Nr 6045543)

toyota  4runner

Marka i model:

toyota 4runner

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 18 lis 2020 do 12 sty 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.