(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 14:45

Toyota Auris

(Nr 2401324)

Marka i model:

Toyota Auris

Waga w kg (łączna):

1720.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1638.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Carrières-sur-Seine, 78420, Francja

Od 21 lut 2018 do 10 mar 2018

Adres i termin dostawy

Mińsk Mazowiecki, 05-300, Polska

Termin elastyczny