(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 22:19

toyota auris

(Nr 2648632)
toyota auris

Marka i model:

toyota auris

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 1957.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rzym, Włochy

Od 1 maj 2018 do 15 maj 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny