(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-11-12 07:24

Toyota Auris (Nr 3489465)

Marka i model:

Toyota Auris

Waga w kg (łączna):

1315.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 690.00 km

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bickenbach, 64404, Niemcy

Od 13 lis 2018 do 16 lis 2018

Adres i termin dostawy

Legnica, Polska

Od 13 lis 2018 do 16 lis 2018