(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota auris (Nr 4651196)

toyota auris

Marka i model:

Toyota auris 2009

Waga w kg (łączna):

1350

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3202.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 30 sie 2019 do 25 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Attica, Pireus

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.