(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Auris (Nr 6760971)

Waga Sztuk:
Toyota Auris 1 Gen. (2006 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
422 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1435 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1435 kg
Dystans 327 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Grzybiany

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.