(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Auris (Nr 7098454)

Toyota Auris
Waga
Sztuk
Toyota Auris 2 Gen. (2012 - 2015) Hybrid hatchback 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1370 kg
Dystans
617 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Sabiñánigo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.