(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 16:38

Toyota Auris 1.2 benzyna

(Nr 2247222)
Toyota Auris 1.2 benzyna

Marka i model:

Toyota Auris

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Dystans: 1214.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Maastricht, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Myślenice, 32-400, Polska

Termin elastyczny