(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 20:49

Toyota avensis

(Nr 2165538)
Toyota avensis

Marka i model:

toyota avensis t3x

Waga w kg (łączna):

1360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2397.00 km

Informacje dodatkowe:

czy jest mozliwosc zabrania kilku paczek w samochodzie?

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Monaghan, H18 YW81, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Trzebunia, 32-438, Polska

Termin elastyczny