(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota avensis (Nr 5367242)

Toyota avensis

Marka i model:

toyota avensis 2004 2.0 diesel kombi

Waga w kg (łączna):

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1441.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Saint Neots

27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kórnik

3 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.