(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota avensis (Nr 6030687)

toyota avensis

Marka i model:

toyota avensis

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2278.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Gelsenkirchen

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.