(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Avensis (Nr 6612253)

Toyota Avensis
Waga
Sztuk
Toyota Avensis 2 Gen. (2002 - 2006) Sedan
Długość
463 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
5525 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Kamerun, Region Nadmorski, Duala

20 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.