(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Avensis (Nr 6753781)

Toyota Avensis
Waga Sztuk:
Toyota Avensis 2 Gen. [restyling] (2006 - 2009) Sedan
Długość
454 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans 1148 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Utrecht

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Barczkowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.