(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 20:52

Toyota Avensis III kombi

(Nr 2329148)
Toyota Avensis III kombi

Marka i model:

Toyota Avensis III

Waga w kg (łączna):

1560.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 942.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bisingen, Niemcy

Od 30 sty 2018 do 3 lut 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 30 sty 2018 do 4 lut 2018