(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 11:12

Toyota avensis kombi

(Nr 2999616)
Toyota avensis kombi

Marka i model:

Toyota Avensis

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1892.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

La Roche-sur-Yon, 85000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dąbrowa Górnicza, Polska

Termin elastyczny