(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-08-30 08:53

Toyota Aygo

(Nr 1996232)
Toyota Aygo

Marka i model:

Toyota Aygo

Waga w kg (łączna):

950.00

Budżet zlecenia [zł]:

50000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 545.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Reykjavík, Islandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Djúpivogur, Islandia

Termin elastyczny