(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Aygo (Nr 6433202)

Toyota Aygo
Waga Sztuk:
Toyota Aygo 2 Gen. (2014 - 2020) Hatchback
Długość
345 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
146 cm
ok. 915 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 915 kg
Dystans: 2104 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Strasburg

15 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.