(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Aygo (Nr 7853143)

Waga
Sztuk
Toyota Aygo 1 Gen. (2005 - 2008) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
341 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
146 cm
ok.
842 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
842 kg
Dystans
2898 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 1 lip 2021 do 18 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 1 lip 2021 do 18 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.