(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 10:16

Toyota c-hr

(Nr 2121360)
Toyota c-hr

Marka i model:

Toyota c-hr

Waga w kg (łączna):

1455.00

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

5000, 5000, Australia

Termin elastyczny