(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TOYOTA C-HR (Nr 6282084)

TOYOTA C-HR

Marka i model:

TOYOTA C-HR

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 281.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Suwałki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.