Toyota C-HR (Nr 6630101)

Toyota C-HR
Waga Sztuk:
Toyota C-HR 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
156 cm
ok. 1460 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1460 kg
Dystans 2188 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 21 gru 2020 do 23 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 24 gru 2020 do 25 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.