Toyota C-HR (Nr 7615263)

Toyota C-HR
Waga
Sztuk
Toyota C-HR 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
156 cm
ok.
1390 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1390 kg
Dystans
2677 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Calpe

Od 25 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Radomsko

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.