(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Camry (Nr 7600332)

Toyota Camry
Waga
Sztuk
Toyota Camry XV50 [restyling] (2014 - 2018) Sedan
Długość
485 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1535 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1535 kg
Dystans
2226 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Diego

25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jalisco, Puerto Vallarta

9 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.