(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Celica (Nr 4484041)

Marka i model:

Toyota Celica

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3850.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Worcester

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

17 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.