(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota celica (Nr 5210586)

Marka i model:

toyota celica

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1782.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Didcot

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

9 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.