(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Celica (Nr 5380922)

Toyota Celica

Marka i model:

celica toyota

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1320.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Wealden

Od 4 lis 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jawor

Od 5 gru 2019 do 9 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.