Toyota Celica (Nr 7480026)

Toyota Celica
Waga
Sztuk
Toyota Celica 7 Gen. (1999 - 2002) Coupe
Długość
433 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
131 cm
ok.
1142 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1142 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 16 lut 2021 do 28 mar 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio Grande Do Sul, Uruguayana

Od 16 lut 2021 do 30 cze 2023


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.