(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Celica (Nr 7616087)

Toyota Celica
Waga
Sztuk
Toyota Celica 6 Gen. (1993 - 1999) Coupe 2-Puertas
Długość
442 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
130 cm
ok.
1255 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1255 kg
Dystans
1744 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bournemouth, Bournemouth

Od 6 kwi 2021 do 2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alzira

Od 15 kwi 2021 do 5 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.