Toyota Celica (Nr 7619556)

Toyota Celica
Waga
Sztuk
Toyota Celica 6 Gen. (1993 - 1999) Coupe 2-Puertas
Długość
442 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
130 cm
ok.
1255 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1255 kg
Dystans
1567 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bournemouth, Bournemouth

Od 14 kwi 2021 do 21 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.